Escola Cambrils to placówka położona w nadmorskiej miejscowości w Katalonii. Liczy ponad 300 uczniów  uczących się w klasach 1-6.

Troje nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyło  w lekcjach  przedmiotów matematyczno – przyrodniczych oraz plastycznych  prowadzonych w języku angielskim, aby poznać zdobywającą coraz większe uznanie w Europie metodę CLIL (Content and Language Integrated Learning) oraz lekcje języków obcych.

Ważną część pobytu stanowiły spotkania w grupach zadaniowych nauczycieli np. specjalistami nauczania dwujęzycznego, zespołu zarządzającego szkołą, wspomagającego uczniów z problemami edukacyjnymi oraz grupą nauczycieli do spraw współpracy międzynarodowej.

Program pobytu, uzgodniony wcześniej ze stroną hiszpańską, obfitował także w wydarzenia przybliżające kulturę, tradycję i historię regionu.