Szkolenie zagraniczne zorganizowano w ramach projektu

” Zagraniczna mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej”

współfinansowane przez Unię Europejską

ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Erasmus +,

Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027

Ten kurs udowodnił nam, że korzystanie z narzędzi AI

podczas wychodzenia na zewnątrz jest możliwe.

Pokazał, w jaki sposób, przy wsparciu odpowiednich aplikacji i narzędzi sztucznej inteligencji, każde środowisko zewnętrzne może wspierać naukę na świeżym powietrzu lub dostarczać szczegółów istotnych dla nauczania w klasie.

Kurs sprawił, że opanowaliśmy różnorodne narzędzia cyfrowe w różnego rodzaju przestrzeniach zewnętrznych. Dyskutowaliśmy nad modelem SAMR w celu zidentyfikowania najbardziej znaczących zastosowań technologii

we wspieraniu nauczania i uczenia się.

Jako uczestnicy otrzymaliśmy również wiele praktycznych przykładów zajęć edukacyjnych wykonywanych na świeżym powietrzu za pomocą narzędzi AI, które zainspirowały nas do projektowania nowatorskich zadań dla uczniów.

Omawialiśmy i tworzyliśmy nowatorskie działania we współpracy z innymi kolegami z różnych krajów europejskich.

Otrzymaliśmy dostęp do wielu przykładów praktycznych ćwiczeń do wykorzystania w codziennym nauczaniu.

Dowiedzieliśmy się jak bardzo korzystanie z narzędzi cyfrowych może wiązać się z aktywnością fizyczną czy ruchem,

a jak bardzo różni się od siedzenia przed ekranem!

Nadal utrzymujemy kontakt i wymieniamy się doświadczeniami z przyjaciółmi poznanymi na szkoleniu.