Szkolenie w Barcelonie –

„Teach with a twist! Motivate your students with creative teaching strategies”

to okazja do wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych krajów, podniesienia

swoich kompetencji językowych, a przede wszystkim poznania nowych,

innowacyjnych metod pracy z uczniami.

To również poznawanie kultury, zwyczajów, przyjemność obcowania z architekturą

i pięknymi krajobrazami. W takich warunkach to można się uczyć 😁

,,Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” Erasmus +

W dniach 25.03 – 30. 03.2024r. grupa w składzie: Elżbieta Klimkowska, Aneta Stanejko, Joanna Sierant i Małgorzata Kruk, wzięła udział w szkoleniu zagranicznym ,, Teach with a Twist – Motivate your Students with Creative Teaching Strategies” organizowanym przez Europas Teacher Academy w miejscowości Barcelona w Hiszpanii. Szkolenie odbyło się

w ramach przedsięwzięcia ,,Łamanie barier – siła języków i technologii cyfrowych”

Była to pierwsza zagraniczna mobilność nauczycieli SP 2 w ramach projektu ,,Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” współfinansowana przez Unię Europejską, realizowana na zasadzie Programu Erasmus +.

Kurs pozwolił na zdobycie nowych umiejętności i narzędzi, które skutecznie zaangażują i zmotywują uczniów, przy  wykorzystaniu  najnowszych metod nauczania i kreatywnego myślenia. Poza tym wdrożył uczestników do użycia najbardziej kreatywnych narzędzi cyfrowych w klasie, jako cennych i wspierających styl uczenia się każdego ucznia. Nauczyciele zdobyli umiejętności, które pozwolą zintegrować różnorodne strategie kreatywne na swoich lekcjach i  pozwolą uczyć w niecodzienny sposób.